ISO Belgesi için İletişime Geçin!

+90 540 534 06 34

İletişime Geçmek için Formu Doldurun.

  iso-belgesi-danismanlik-14001

  ISO 14001 Belgesi Danışmanlığı

  İşletmelerin sundukları kaliteyi belgelendirmelerine yönelik çok sayıda farklı İSO Belgesi bulunmaktadır. Bu kategoride yer alan belgelerden biri de ISO 14001 belgesi olarak karşımıza çıkar.Çevre yönetim sistemi belgesi olan bu sertifikayı işletmeniz için almaya ihtiyaç duyuyorsanız aklınızda çeşitli sorular olabilir. Sayfamızda bu belge ile ilgili birçok farklı bilgiyi bulabilirsiniz.Ayrıca, bu belgeyi alma sürecinizde belgelendirme danışmanlığı hizmetinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Belgelendirme danışmanlığı hizmeti konusunda üstün hizmet kalitesine ulaşmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

  ISO 14001 Belgesi Nedir, Ne İşe Yarar?

  İşletmelerin ürün ve hizmetlerini müşterilere sunarken kaliteli bir çalışma ortaya koymaları oldukça önemlidir.Bu bağlamda, ISO standartlarına uygunluğa göre alınabilecek çeşitli belgeler mevcuttur. Kalitenin yanı sıra bir diğer önemli konu ise işletmenin çevresel kaynakları sorumluluk sahibi bir biçimde kullanmasıdır.Tabiatın korunması açısından bu konu büyük önem arz etmektedir. ISO 14001 belgesi, işletmelerin ISO 14001 çevre yönetim sistemine uygunluğunu belgelendiren sertifikadır.İşletmelerin bu standartlara uygunluğunun denetlenmesiyle çevreye verilen zararın azaltılması hedeflenir. Temel olarak işletmeler yapılan bu denetim ile bu alandaki eksikliklerini öğrenebilir ve ilgili standartlara uygunluğunu belgelendirebilir.

  ISO 14001 Sertifikası Almak Zorunlu Mu?

  Çalışma yaptıkları sektöre göre işletmeler çeşitli ISO belgeleri almayı tercih edebilir. Bu alanda alınabilecek belgelerden biri ISO 14001 belgesidir. İlgili çevre yönetim sistemine göre değerlendirilen işletmeler bu belgeyi alabilir. Ancak bu belgenin alınması işletmeler için zorunlu değildir. Gerekli görüldüğü takdirde işletmeler bu belgeyi almak için başvuru yapabilir. Yapılacak denetim sayesinde ilgili standartlara uygun çalışma yapılıp yapılmadığı öğrenilir. İlgili sektörlerde çalışma yapan işletmelerin bu belgeyi almaları, bu alanda eğer varsa eksikliklerini fark etmelerine yardımcı olacağı için faydalı olabilir.

  ISO 14001 Belgesi Nasıl Alınır?

  İlgili standartlara uygunluk açısından gerekli tüm hazırlıklar yapılarak ISO 14001 belgesi için başvuru işlemlerine geçilebilir. Bu belgeyi almak için bu alanda yetkili bir firmaya gerekli evraklarla başvuru gerçekleştirilir. Ülkemizde ve yurt dışında bu belgeyi verme yetkisi olan çeşitli firmalar mevcuttur. Yetkili belgelendirme firmalarının akreditasyonu ülkemizde TÜRKAK tarafından yapılmaktadır. Başvuru sonrasında denetleme süreci gerçekleştirilir. Denetlemenin ardından ise işletmenin bu belgeyi almak için gerekli standartları karşılayıp karşılamadığı belirlenmiş olur.

  ISO 14001 Sertifikası Almak İçin Hangi Evraklar Gerekir?

  Bu belgeyi almak için birçok farklı evrak gerekli olmaktadır. Çevre politikası, çevre politikasıyla uyumlu çevre uygulama talimatları ve çevre el kitabının yanı sıra çevre yönetim şartnameleri bunlar arasındadır. Ayrıca firmalar çalışanların çevre yönetimiyle ilgili görev, sorumluk ve yetkilerini belirten görev tanımları ve çevre prosedürleriyle uyumlu çevre talimatları ile ilgili gerekli dökümanları sunmalıdır. Bunların yanı sıra çevre risk değerlendirme raporları ve çevre yönetim sistemi programları gibi pek çok belge ISO 14001 sertifikası almak için gerekir.

  ISO 14001 Belgesi Almak Konusunda Yardıma Mı İhtiyacınız Var? Belgelendirme Danışmanlığından Faydalanabilirsiniz

  Kısaca bahsetmiş olduğumuz gibi ISO 14001 belgesi almak için birçok farklı evrak gereklidir. Dahası, bu belgeyi alma süreci zahmetli olabilir ve bu alanda profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Belgelendirme danışmanlığı ile ISO 14001 sertifikası alırken profesyonel desteğe ulaşabilirsiniz. Böylelikle ISO 14001 çevre yönetim sistemine göre yapılan değerlendirmenin ardından edinilen bu belgeyi alma sürecinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

  ISO 14001 Belgesi Fiyatları

  Belgelendirme danışmanlığı ile ISO 14001 belgesi alma sürecinizde profesyonel destek edinmek istiyorsanız bu alanda ulaşacağınız hizmet kalitesi önemli bir faktör olacaktır. Buna ek olarak bir diğer önemli faktör ise fiyat olabilir. Yüksek hizmet kalitesinin yanı sıra belgelendirme danışmanlığı alanında sizlere oldukça uygun fiyatlar sunuyoruz. Firmamız olarak bu alanda sunduğumuz fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sualp Danışmanlık İle ISO 14001 Belgesi Alma Sürecinizi Kolaylaştırabilirsiniz

  ISO 14001 belgesi alırken belgelendirme danışmanlığı hizmetinden yararlanmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, bu konuda firmamızı tercih edebilir, bizimle bu alanda yüksek hizmet kalitesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çevresel kaynakların doğru kullanımı ve çevreye verilen zararın azaltılması işletmeler için önemli bir konudur. Dolayısıyla işletmenizin ISO 14001 standartlarına uygunluğunu belgelendirmek isteyebilirsiniz. ISO 14001 belgesi alma sürecinizi daha kolay bir hale getirmek için Sualp Danışmanlık olarak sizlere sunduğumuz belgelendirme danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

  Open chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?