Hızlı ve Kesin Çözüm İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

+90 540 534 06 34

İletişime Geçmek için Formu Doldurun.

  iso-belgesi-danismanlik-9001

  ISO 9001 Belgesi Danışmanlığı

  İşletmeler için alanlarında sundukları kalite önemli konular arasında yer alır. İşletmelerin sundukları kaliteyi belgelendirmelerine yönelik olarak çeşitli İSO Belgeleri mevcuttur.Bunlar arasında en bilindik ve tercih edilenlerden biri ISO 9001 belgesi olarak karşımıza çıkar.Eğer işletmeniz için ISO 9001 kalite belgesi almayı planlıyorsanız bu konuda bilgi edinmek isteyebilirsiniz.Sayfamızda bu belge hakkında çeşitli bilgileri bulabilir, bu belgeyi almak için belgelendirme danışmanlığı hizmetimizden yararlanmayı tercih edebilirsiniz.

  ISO 9001 Belgesi Nedir, Ne İşe Yarar?

  İlk olarak "ISO 9001 belgesi nedir?" ve "ISO 9001 belgesi ne işe yarar?" sorularını kısaca cevaplayalım. Basitçe açıklamamız gerekirse ISO 9001 belgesi, ISO 9001 kalite standartlarına göre denetimden geçen işletmelerin alabileceği bir kalite belgesidir.ISO 9001 uluslararası düzeyde tanınan bir kalite standardıdır. Bu belge işletmelerin belirli kalite standartlarına göre denetlenmesi ve sundukları kalitenin bu standartlara göre belgelendirilmesine yarar.

  ISO 9001 Kalite Belgesi Almak Zorunlu Mu, Neden Alınır?

  Söz konusu ISO belgeleri olduğunda merak edilen pek çok konu mevcuttur.Bunlardan biri ise ISO 9001 belgesinin neden alındığı ve zorunlu olup olmadığıdır. İşletmeler için ISO 9001 belgesi almak konusunda bir zorunluluk bulunmamaktadır.Fakat işletmeler müşterilere sundukları kaliteyi uluslararası seviyede geçerli olan ISO 9001 standartlarına göre belgelendirmek için bu belgeyi alabilir. Bu belgenin alınması sırasında gerçekleştirilen denetim ile işletmeler eğer varsa, bu kalite değerlendirmesi açısından eksikliklerini öğrenme fırsatı bulur.Yani işletmeler bu belge ile sundukları kaliteyi belgelendirebileceği gibi standartları karşılamamaları durumunda bu alanda gelişme fırsatı yakalar.

  ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

  Öncelikle ISO 9001 belgesi almak için bu alanda belgelendirme yapabilecek bir kuruma başvuru işlemi gerçekleştirilir. Belgelendirme yapabilmesi için ilgili kurumun bu alanda yetkili olması gereklidir. Ülkemizin yanı sıra başka birçok ülkede de bu alanda belgelendirme yapabilecek kurum mevcuttur. Daha sonra belgelendirmeyi gerçekleştirecek firma belgeyi alma talebinde bulunan işletmenin denetimini gerçekleştirir. Bu belge için uygulanacak denetim süreci ISO 9001 standartlarına göre yapılır. Denetlemenin ardından gerekli şartların sağlandığı belirlenirse işletme ISO 9001 belgesini almaya hak kazanır.

  ISO 9001 Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar

  Eğer işletmeniz için ISO 9001 kalite belgesi almayı planlıyorsanız bunun için hangi evraklara ihtiyacınız olduğunu öğrenmek istiyor olabilirsiniz. ISO 9001 belgesi almak için gerekli dökümanlar arasında ticaret sicil gazetesi ve faaliyet belgesinin yanı sıra vergi levhası yer almaktadır. Ayrıca bu belgeyi alırken resmi çalışan listesi, imza sirküsü ve üretim iznine de ihtiyaç duyulur. Bu konuda gerekli bir diğer evrak belge sözleşmesidir ve kapasite raporuna da ihtiyaç duyulabilir.

  Belgelendirme Danışmanlığı İle ISO 9001 Kalite Belgesi Alma Sürecinizde Yardım Alabilirsiniz

  Gerekli evraklar bölümünde kısaca bahsetmiş olduğumuz gibi ISO 9001 belgesi alırken pek çok döküman gereklidir. Ayrıca işletmeler için bu belgeyi almak zahmetli bir işlem olabilir. Dolayısıyla ISO 9001 kalite belgesi alırken bu alanda profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda belgelendirme danışmanlığı hizmetleri ilginizi çekebilir. Belgelendirme danışmanlığı alanında firmamızı tercih edebilirsiniz. Sualp Danışmanlık ile bu alanda yüksek kaliteye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. ISO 9001 belgesinin yanı sıra başka birçok belgeyi alırken de ilgili belgeler için sunduğumuz hizmetten faydalanabilirsiniz.

  ISO 9001 Belgesi Fiyatları

  Konu belgelendirme danışmanlığı olduğunda hizmet kalitesi oldukça önem arz eden bir konu olabilmektedir. Belgelendirme sürecinizi kolaylaştırmak amacıyla yararlanabileceğiniz bu hizmette yüksek kaliteye ulaşmak için firmamızı seçebilirsiniz. Kalitenin yanı sıra sizin için bir diğer önemli konu ise fiyatlar olabilir ve fiyat konusunda bilgi almak isteyebilirsiniz. ISO 9001 belgelendirme danışmanlığı hizmetimiz için sunduğumuz fiyatları bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bunun için web sitemizin İletişim bölümünde yer alan bilgilerimizi kullanabilir ve güncel bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

  Belgelendirme Danışmanlığı Alanında Firmamızı Tercih Edebilirsiniz

  Firmaların almak isteyebilecekleri belgeler arasında ISO 9001 yer alır. Bu belge ile işletmeler sundukları kaliteyi ISO 9001 standartlarına göre denetime tabi tutabilir ve belgelendirebilir. İşletmeniz için bu belgeyi alırken profesyonel yardıma ihtiyaç duyduğunuz takdirde sunduğumuz belgelendirme danışmanlığı hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmetimiz ile ISO 9001 belgesi alma sürecinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra belgelendirme danışmanlığı hizmetimizi başka birçok belge için de tercih edebilirsiniz.

  Open chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?